Оценка: Samsung Galaxy M13 за 129 евра, најевтиниот телефон што ќе го најдете овој црн петок

Оценка: Samsung Galaxy M13 за 129 евра, најевтиниот телефон што ќе го најдете овој црн петок Кога мислевме дека сме виделе се, црниот петок 2022 година повторно не искушува со нова зделка. Овој пат тоа е најевтиниот телефон што може да го најдете во моментов: Samsung Galaxy M13 за 129 евра. Да… читај повеќе

Деинсталирајте ги овие апликации од вашиот Андроид: тие содржат малициозен софтвер што ве краде

Деинсталирајте ги овие апликации од вашиот Android: тие содржат малициозен софтвер што ви краде Откриено е дека неколку мобилни апликации за Android се малициозен софтвер и ако ги имате сега, подобро деинсталирајте ги. Главниот проблем е што овие непријателски апликации се директно достапни на Google Play Store и затоа многу повеќе луѓе… читај повеќе

Како да ја активирате Minicopa, мини-играта на Google World Cup што можете да ја играте

Како да го активирате Mini Cup, мини играта Google World Cup што можете да ја играте Катарската треска е насекаде, па можеби ќе сакате да знаете како да ја активирате Mini Cup, мини играта Google World Cup додека пристигнува играта што сакате да ја гледате. Вистината е дека ќе има многу да се направи додека трае… читај повеќе

Зделка: Realme GT 2 Pro попуст од 200 евра за црниот петок

Зделка: Realme GT 2 Pro намалена за 200 евра за црниот петок Ако барате моќен мобилен телефон по добра цена, понудата Realme GT 2 Pro на црниот петок ни овозможува да заштедиме 200 евра на паметен телефон кој веќе беше многу конкурентен , со добар AMOLED 2K дисплеј на 120 Hz и… читај повеќе

Како да го поврзете вашиот телевизор со WiFi

Како да го поврзете телевизорот со WiFi Одамна купивте паметен телевизор и никогаш не размислувавте да го поврзете на Интернет, додека вашиот пријател не ве извести за можноста да инсталирате куп апликации за стриминг директно на телевизорот. Возбудени од идејата, веднаш се фативте за работа и се обидевте… читај повеќе

Како повторно да ги активирате состојбите на WhatsApp

Како повторно да ги активирате статусите на WhatsApp Пред некое време, презедовте неколку чекори за WhatsApp да ви ги прикажува само ажурирањата на статусот на контактите што најмногу ве интересираат, блокирајќи ги сите други. Меѓутоа, сега подобро размисливте и решивте да ја промените оваа поставка за да бидат повторно видливи, но не… читај повеќе

Фараон, Викинг или астронаут: претворете ги вашите фотографии во историски ликови со оваа бесплатна веб-страница

Фараон, Викинг или астронаут: претворете ги вашите фотографии во историски личности со оваа бесплатна веб-страница Вештачката интелигенција ни овозможува да ги претвориме фотографиите во историски личности како што се египетски фараон, каубој, римски император, викинг, англиски господар или астронаут. Временската машина AI ни дава персонализирани селфи со стил… читај повеќе

стриминг филмови

Стриминг филмови Класичните телевизиски програми ви досадуваат и затоа барате други видови содржини за безгрижно да ги поминете попладневните часови. Затоа, во овој контекст, имате намера да навлезете во она што ви е достапно преку вашата интернет конекција. Накратко, решивте да тргнете во потрага… читај повеќе

Како да споите MP3 песни

Како да се спојат MP3 песни Еве одиме повторно. Правевте многу важна аудио снимка, бевте прекинати и сега откривте дека она што требаше да биде една снимка е поделено на два различни MP3-а. Како да ги споите? Како? Дали се плашите дека ќе ви одземе предолго? Не… читај повеќе

Како да се откажете од Facebook Mobile

Како да се откажете од Facebook Mobile Дали знаевте дека кога користите Facebook, можете да се одјавите од вашата сметка од вашиот мобилен телефон или таблет за да спречите некој да објавува содржина во ваше име без ваша дозвола? Да? Многу добро. Но, што ако наместо привремено да го напуштите Facebook сакате да го избришете вашиот профил... читај повеќе

OneHowTo
Носби
Форум компјутер
Тарабу
Техноманичари
AMeroTecnologico
Паралелен живот
Некуроманса
суперфантазија